Zielona herbata sposób na długie życie

Jak to się dzieje, że istnieje tyle różnych gatunków herbat? – czarna, czerwona, zielona , biała… a nawet żółta i niebieska. Wszystkie te rodzaje herbat powstają tak naprawdę z tej samej rośliny, tylko że różne jej części używane są do uzyskiwania różnych gatunków herbaty. Aby uzyskać daną odmianę herbaty, trzeba również poddać zebrane składniki z krzaku herbaty odpowiedniemu procesowi. Może to być proces fermentowania, suszenia, skręcania, więdnięcia.

Zielona herbata nie jest fermentowana.

Najpierw zbiera się liście tej rośliny, zostawia się je aż do zwiędnięcia, po czym zwija się je, a następnie suszy. Liście tej herbaty zatrzymują swój pierwotny, zielony kolor dlatego, że nie są poddawane procesowi utleniania. Dzięki temu zatrzymane zostają w takiej postaci wszystkie zdrowotne właściwości takie, jakie znajdują się w świeżych liściach krzewu herbaty.

Zielona herbata jest najstarszą z odmian herbat, bo była już spożywana przez mieszkańców Azji 5000 tysięcy lat temu. Na zachodzie picie zielonej herbaty modne jest dopiero od kilku, kilkunastu lat, w zależności od stopnia rozwinięcia i bogactwa państwa. W Polsce stała się popularna wraz z coraz większym zainteresowaniem zdrowym stylem życia. Coraz większą uwagę zwraca się tutaj na dbanie o sylwetkę poprzez uprawienie różnych sportów, a także na sposób odżywiania się. Zielona herbata cieszy się dużym powodzeniem wśród osób dążących do osiągnięcia wymarzonego szczupłego ciała, gdyż wspomaga walkę z odchudzaniem, dzięki temu, że poprawia metabolizm, a szybszy metabolizm to szybsza utrata zbędnych kilogramów.

Zielona herbata sprawdza się również w walce z wysokim poziomem cholesterolu, który może zostać dzięki niej całkowicie usunięty z organizmu.

Dodatkowo regularne spożywanie zielonej herbaty może podnieść tak zwany dobry cholesterol.
Istnieje jeszcze szereg innych pozytywnych skutków, jakie zielona herbata ma na nasze zdrowie:
– wspomaga walkę z nadciśnieniem – obniża ciśnienie krwi;
– przeciwdziała powstawaniu miażdżycy;
– posiada właściwości zwalczania różnych infekcji, bakterii, wirusów;

– wspomaga proces trawienia, dlatego warto ją pić po obfitych posiłkach;
– wzmacnia zęby i zapobiega powstawaniu próchnicy, dzięki dużej ilości fluoru;
– pozwala dłużej utrzymać stan koncentracji, kilkakrotnie dłużej niż po wypiciu kawy (jest w przeciwieństwie do kawy zdrowym sposobem na pobudzenie);
– spowalnia proces starzenia się skóry i organizmu, dzięki antyutleniaczom; dzięki działaniu oczyszczającemu organizm wspomaga redukcję cellulitu ;
Jednak najbardziej do wszystkich chyba przemawia argument, że zielona herbata działa profilaktycznie przeciwko rozwinięciu się różnego rodzaju nowotworów w organizmie.
Jedyne, co zniechęca nas do picia zielonej herbaty to cierpki, gorzki smak. Na szczęście istnieją mieszanki z dodatkiem innych składników, na przykład z opuncją figową lub z cytryną, poprawiającym nieco smak tego napoju.

 

Be the first to comment on "Zielona herbata sposób na długie życie"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*